איך לבצע הובלות מורכבות?

 
 

בעולם ההובלות הובלות מסוימות נחשבות לסטנדרטיות כאשר אחרות נחשבות למורכבות יותר. הכל תלוי כמובן במספר אלמנטים שונים המשפיעים על אופי ההובלה, נסביר מה הן הובלות מסובכות יותר וכיצד ניתן לבצע אותן בהצלחה.

 
 

הובלות במגזר התעשייתי

 
מובילים יכולים לספק את השירות לכל המגזרים כולל למגזר התעשייתי. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שהובלות למגזר התעשייתי הרבה יותר מסובכות כאשר המפעלים הרבה יותר גדולים מכל מקום אחר שיש להעביר. מלבד העובדה שמדובר במפעל רחב ממדים וכזה שמצריך כוח אדם רב, תכנון קפדני הרבה יותר וכמובן גם משאיות רבות, יש צורך להעביר מכונות וסחורות לא שגרתיות. לעתים יהיו הוראות מדויקות יותר להובלת ציוד כזה ולעתים יהיה צורך הובלה מיוחדת, כמו למשל שמאית עם גג פתוח, כלי שינוע שייקחו את המכונות ממש מהמפעל עצמו וכן הלאה. הובלה זו יחסית נדירה.

 

האם ניתן לבצע הובלות לקומות גבוהות?

 
אם הובלות מסובכות במגזר התעשייתי נחשבות לנדירות יחסית, הנה לכם הובלה מסובכת מאוד שהרבה יותר נפוצה: הובלה לדירה גבוהה. הבנייה הרוויה היא הבנייה המודרנית והנפוצה ביותר והיא מציבה מכשול גדול מאוד מאוד בתחום ההובלות. לא רק שאי אפשר להשתמש במעלית כי הדיירים משתמשים בה, לא ניתן להוביל רהיטים גדולים מידי בחדר המדרגות כי הם ייהרסו על ידי הקירות והמעקות. יחד עם זאת ההובלה תהיה ארוכה מאוד, קשה מבחינה פיזית ובכך גם יקרה מאוד. חברת הובלות תפתור את הבעיה הזו עם שימוש בשירותי מנוף וכך ההובלה תהיה יותר מהירה ובטוחה.

 

כיצד מובילים פריטים שבירים?

 
הובלות של פריטים שבירים תמיד הייתה הובלה מסובכת יותר. יש צורך להיזהר אפילו בהנחה של הארגזים, במהלך הנסיעה במשאית וכמובן בפריקה ובהעמסה. קשה מאוד להוביל פריט שביר והפריטים הללו חייבים להיות מסומנים בארגזים. עם זאת המצב מסתבך הרבה יותר כאשר מדובר בפריטים שבירים גדולים. אגרטל גדול מאוד, פריט אומנות גדול ויקר, כלי מוזיקה, ויטרינה שבירה וכן הלאה. כל הפריטים הללו בסופו של דבר מצריכים ביטוח נפרד בגלל הסיכון הרב שלהם. חשוב גם לזכור כי הפריטים הללו מצריכים כוח אדם רב בנשיאה שלהם אך לרוב גם מנוף יפתור את הבעיה.

 

אילו פריטים או חומרים נחשבים כמסוכנים להובלה?

 
הובלה של חומרים מסוכנים לרוב לא נמצאת בתחום העיסוק של חברת הובלות אך בכל זאת מדובר על הובלה מסובכת מאוד. לא תמיד החומרים המובלים יהיו מסוכנים לפי ההגדרה של משרד הבריאות או המשרד להגנת הסביבה, לעתים פשוט מדובר על הובלה של פריטים מסוימים שעלולים להיות מסוכנים בעת תאונה, כמו למשל מצברים. בכל מקרה, הובלה מסוג זה לרוב פונה למגזר התעשייתי, מלבד מספר פריטים מצומצם שנמצא בתחום האפור. הובלה של חומר מסוכן מצריכה עמידה בנהלים רבים ואם המפעל צריך לעבור, מובילים עם רישיון בלבד יכולים לעזור במשימה.

 

הכל תלוי בבחירה שלכם

 
חשוב לזכור שאין כזה דבר הובלות מסובכות מידי, יש חברת הובלות שאינה מנוסה מספיק. יש לא מעט חברות הובלות בחיפה, בתל אביב, בראשון לציון ובכל ערי הארץ שיכולות לעמוד לשירותכם בכל הובלה שתצטרכו ולבצע אותה על הצד הכי טוב שיש. הובלות כאלו יכולות להיות אולי יקרות יותר אך הן עדיפות מאשר לנסות להוביל את הפריטים שלכם לבד.